Řípská pouť 2016 budí emoce. Jedním z vystupujících je i kapela Ortel

20. únor 2016 | 23:14
Plakát. Zdroj: pořadatelPlakát. Zdroj: pořadatel

Krabčice, Rovné - Na Řípské pouti, konané na konci dubna 2016, vystoupí mimo jiné i kapela Ortel. Ta je některými považována za xenofobní. Kvůli jejímu angažmá na tradiční akci pořádané obcí Krabčice se zvedla vlna nevole a vznikla dokonce petice.

Za petiční výbor vystupují Adam Šenk a Petr Landsfeld.

"Hrubě nesouhlasíme s účastí xenofobní kapely Ortel na Řípské pouti. Snažíme se veřejně upozornit na nevhodnost rozhodnutí pozvat tuto kapelu na jednu z nejvýznamnějších akcí regionu. Naše argumenty vysvětlující proč je toto rozhodnutí podle nás špatné je v textu petice. Pokud budete chtít připojit svůj podpis, budete moci tak učinit během následujících dnů na petičních místech, které v dohledné době zveřejníme," napsali organizátoři petiční akce.

To, že Ortel vystoupí na letošní Řípské pouti, potvrdili organizátoři, kterým je obec Krabčice. Ortel má vystoupit v neděli 24. dubna 2016 mezi 13. a 14. hodinou.

Znění petice

My, níže podepsaní občané České Republiky, prostřednictvím této petice žádáme, aby nechvalně známá xenofobní skupina Ortel neúčinkovala na Řípské pouti konané od 22. 4. 2016 do 24. 4. 2016.

Máme za to, že by akce typu Řípské pouti měla být převážně pro rodiny s dětmi a dospívající mládež, nikoliv pro příznivce xenofobie a nenávisti vůči národnostním, sexuálním či náboženským menšinám. Právě to představuje skupina Ortel.

Spojení kapely s českou extrémně pravicovou scénou lze dokumentovat například tím, že píseň skupiny jako svou oficiální hymnu používala Dělnická strana, zrušená v roce 2010 Nejvyšším správním soudem pro její navázání na nacionální socialismus, neonacismus a podporu násilí. Nástupnická Dělnická strana sociální spravedlnosti byla rovněž mezi prvními gratulanty k (velmi nešťastnému) úspěchu skupiny v anketě Český slavík. Zpěvák Tomáš "Ortel" Hnídek se také pravidelně zúčastňuje extrémistických akcí, například 17. listopadu 2015 vystoupil v Praze na demonstraci, kterou pořádala Národní demokracie známého antisemity Adama B. Bartoše spolu s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti. Z těchto důvodů považujeme účinkování skupiny Ortel na akci pořádané obcí Krabčice přinejmenším za nevhodné a nesouhlasíme s ním.

Zvažte, prosím, zda-li je nutné, aby jedna z nejvýznamnějších akcí regionu vyvolávala kontroverze účinkováním kapely Ortel, nebo naopak aby byla místem, kde každý může příjemně strávit svůj volný čas bez ohledu na svou národnost, náboženství nebo sexuální orientaci.

Za petiční výbor,
Ing. Adam Šenk a Petr Landsfeld

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.74 hvězdiček / Hodnoceno: 19x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Pod Radobýlem má vzniknout nové sportoviště. Hlavně hřiště pro futsal

Pod Radobýlem má vzniknout nové sportoviště. Hlavně hřiště pro futsal

16/8 / AKTUALITY / LITOMĚŘICE - V Litoměřicích půjdou další miliony do sportovišť, alespoň podle příslibu radnice. V budoucnu má dojít k revitalizaci sportoviště v kasárnách pod Radobýlem.


V Litoměřicích je žloutenka. Už 21 nakažených

V Litoměřicích je žloutenka. Už 21 nakažených

9/8 / AKTUALITY / LITOMĚŘICE - V Litoměřicích je výskyt hepatitidy typu A. Konkrétně se jedná o počet 21 nakažených, informoval litoměřický městský úřad.


Byl otevřen bazén v Litoměřicích. V burkinách se v nich ženy nevykoupou

Byl otevřen bazén v Litoměřicích. V burkinách se v nich ženy nevykoupou

8/8 / AKTUALITY / LITOMĚŘICE - Rekonstrukce vnitřních rozvodů i sprch v litoměřickém krytém bazénu skončila. Provoz byl pro veřejnost znovu obnoven.


GLOSA: Jak se propaguje Středohoří aneb malá domů

GLOSA: Jak se propaguje Středohoří aneb malá domů

4/8 / AKTUALITY / LITOMĚŘICKO - Někdy stačí málo, aby se člověk začínal zajímat o krajské projekty. Tak třeba propagace cestovního ruchu Destinační agentury České středohoří.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLitoměřicko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLitoměřicko.cz na Facebooku


Redakce MojeLitoměřicko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516