Projekt pivovaru v Litoměřicích je dokončen. Město stál 2,2 milionu

31. květen 2015 | 21:27
Vizualizace jednoho z návrhů rekonstrukce areálu pivaovaru Kalich v Litoměřicích. Foto: archiv Zdeněk ZabilanskýVizualizace jednoho z návrhů rekonstrukce areálu pivaovaru Kalich v Litoměřicích. Foto: archiv Zdeněk Zabilanský

Litoměřice /EXKLUZIVNĚ/ - Pivovar, hotel, společenské prostory. To mimo jiné vyprojektovala pražská architektonická kancelář. Stará se i o inženýrskou činnost. Pro MojeLitoměřicko.cz uvedla, že město brzy získá i stavební povolení.

Chátrající objekt bývalého pivovaru Kalich v centru Litoměřic, který je ve vlastnictví města již několik let - poté, co byl za miliony korun z městské kasy odkoupen od soukromých vlastníků - již zná své využití.

Architektonická kancelář City Work zastoupená Ing. Arch. MgA Jurajem Sonlajtnerem dodala městu projektovou dokumentaci k získání stavebního povolení. "Městu byl projekt předán, zároveň zajišťujeme inženýrskou činnost," uvedl pro MojeLitoměřicko.cz architekt Sonlajtner.

Na přímý dotaz redakce před třemi týdny starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč (ODS) neodpověděl, tak jako mluvčí města Eva Břeňová. Ta je zaměstnankyní městského úřadu.

ČTĚTE:  Chlupáč podepsal 1,8milionovou smlouvu na projekt pivovaru 2 dny po volbách

Město za projekt zaplatilo podle smlouvy podepsané starostou pouhé dva dny po  loňských komunálních volbách  2 292 950 korun s DPH, a to letos v dubnu.

Projekční firma City Work byla městem oslovena přímo s odkazem na zakázku malého rozsahu - přímé zadání.

Litoměřická radnice pokračuje v původním plánu vybudovat ve zchátralém areálu znovu pivovar, a to i přes část negativních reakcí obyvatel města. Projekt by měl být financován z nějaké evropské dotace.

"Dispoziční uspořádání umožňuje variabilitu a případně změnit využití v objektu," reagoval pro MojeLitoměřicko.cz Juraj Sonlajtner.

ČTĚTE: Litoměřice chtějí dotaci na pivovar. Jourová peníze na hotely a wellness chce zatrhnout

FOTO: Vedení města v čele s ODS prosazuje městský pivovar

Co bude s bývalým litoměřickým pivovarem Kalich? Město představí nápady

ODS zneužívá projekt rekonstrukce pivovaru ke své propagaci

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.43 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Litoměřice jsou na seznamu dotací pro zkvalitnění hromadné dopravy v regionech

Litoměřice jsou na seznamu dotací pro zkvalitnění hromadné dopravy v regionech

27/3 / AKTUALITY / LITOMĚŘICE - V Litoměřicích a v dalších městech se plánuje výstavba novodobých parkovacích systémů B+R, tedy automatizovaných parkovacích zařízení pro kola.


Lovci porazili Karvinou v dalším čtvrtfinálovém zápase i podruhé

Lovci porazili Karvinou v dalším čtvrtfinálovém zápase i podruhé

26/3 / HK LOVCI / LOVOSICE - Lovci ve druhém utkání nenechali nic náhodě a po vlažnějším začátku ve druhém poločase zápas zcela ovládli. Karviná i do druhého duelu vstoupila bojovně a v úvodu byla přinejmenším vyrovnaným soupeřem domácím Lovcům. 2. utkání čtvrtfinále extraligy: HK FCC Město Lovosice – HCB Karviná 32:20 (15:12).


Mezi Lovosicemi a Litoměřicemi nepojedou vlaky

Mezi Lovosicemi a Litoměřicemi nepojedou vlaky

26/3 / SERVIS / LOVOSICKO, LITOMĚŘICKO - Na konec března 2017 na trati 087 Lovosice - Česká Lípa v úseku Lovosice - Litoměřice horní nádraží SŽDC připravila výluku provozu, bude jezdit náhradní autobusová doprava.


Lovci v prvním utkání čtvrtfinále porazili Karvinou

Lovci v prvním utkání čtvrtfinále porazili Karvinou

26/3 / HK LOVCI / LOVOSICE - První krok ve čtvrtfinálové sérii udělali Lovci, i když se jim nevykračovalo směrem k semifinále vůbec lehce. Zápas měl opět dva rozdílné poločasy. 1. utkání čtvrtfinále extraligy: HK FCC Město Lovosice – HCB Karviná 31:29 (17:13).
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLitoměřicko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLitoměřicko.cz na Facebooku


Redakce MojeLitoměřicko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516