Projekt pivovaru v Litoměřicích je dokončen. Město stál 2,2 milionu

31. květen 2015 | 21:27
Vizualizace jednoho z návrhů rekonstrukce areálu pivaovaru Kalich v Litoměřicích. Foto: archiv Zdeněk ZabilanskýVizualizace jednoho z návrhů rekonstrukce areálu pivaovaru Kalich v Litoměřicích. Foto: archiv Zdeněk Zabilanský

Litoměřice /EXKLUZIVNĚ/ - Pivovar, hotel, společenské prostory. To mimo jiné vyprojektovala pražská architektonická kancelář. Stará se i o inženýrskou činnost. Pro MojeLitoměřicko.cz uvedla, že město brzy získá i stavební povolení.

Chátrající objekt bývalého pivovaru Kalich v centru Litoměřic, který je ve vlastnictví města již několik let - poté, co byl za miliony korun z městské kasy odkoupen od soukromých vlastníků - již zná své využití.

Architektonická kancelář City Work zastoupená Ing. Arch. MgA Jurajem Sonlajtnerem dodala městu projektovou dokumentaci k získání stavebního povolení. "Městu byl projekt předán, zároveň zajišťujeme inženýrskou činnost," uvedl pro MojeLitoměřicko.cz architekt Sonlajtner.

Na přímý dotaz redakce před třemi týdny starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč (ODS) neodpověděl, tak jako mluvčí města Eva Břeňová. Ta je zaměstnankyní městského úřadu.

ČTĚTE:  Chlupáč podepsal 1,8milionovou smlouvu na projekt pivovaru 2 dny po volbách

Město za projekt zaplatilo podle smlouvy podepsané starostou pouhé dva dny po  loňských komunálních volbách  2 292 950 korun s DPH, a to letos v dubnu.

Projekční firma City Work byla městem oslovena přímo s odkazem na zakázku malého rozsahu - přímé zadání.

Litoměřická radnice pokračuje v původním plánu vybudovat ve zchátralém areálu znovu pivovar, a to i přes část negativních reakcí obyvatel města. Projekt by měl být financován z nějaké evropské dotace.

"Dispoziční uspořádání umožňuje variabilitu a případně změnit využití v objektu," reagoval pro MojeLitoměřicko.cz Juraj Sonlajtner.

ČTĚTE: Litoměřice chtějí dotaci na pivovar. Jourová peníze na hotely a wellness chce zatrhnout

FOTO: Vedení města v čele s ODS prosazuje městský pivovar

Co bude s bývalým litoměřickým pivovarem Kalich? Město představí nápady

ODS zneužívá projekt rekonstrukce pivovaru ke své propagaci

Autor: Radek Pešout

Šéfredaktor serveru SeveročeskýDeník.cz. Vystudoval Fakultu stavební ČVUT v Praze, v médiích pracuje od roku 1997. Po roce 2000 spoluvytvářel odborné mediální weby, věnoval se analýzám, komentářům, rozhovorům. Je autorem několika mediálních studií o rozhlasovém a televizním vysílání se specializací na programování obsahu. V roce 2005 založil web MediaShow.cz. Na konzultačních pozicích pracoval pro mediální skupinu Mafra či TV Barrandov. Působil i ve vydavatelství Vltava-Labe-Press.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.43 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

WSM liga je vyrovnaná, jsem rád, že se zlepšujeme, říká Daniel Tvrzník

WSM liga je vyrovnaná, jsem rád, že se zlepšujeme, říká Daniel Tvrzník

22/10 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L./LITOMĚŘICE - Hokejisté Litoměřic uspěli v tradičním severočeském derby proti Ústí nad Labem a slavili po výhře 4:3 v prodloužení. Zvedajících se výkonů litoměřického celku si cení sportovní manažer a asistent trenéra Daniel Tvrzník.


V Litoměřicích je Dobročinný bazar pro Hospic sv. Štěpána

V Litoměřicích je Dobročinný bazar pro Hospic sv. Štěpána

20/10 / SERVIS / LITOMĚŘICE - V Litoměřicích se koná benefiční bazar. A to v sobotu 22. října 2016 v prostorách Naděje u červeného kostela od 10 do 16 hodin. Výtěžek bude využit na péči o pacienty Hospice sv. Štěpána.


Povolební analýza: ČSSD i ODS ztrácejí v Litoměřicích a Lovosicích voliče

Povolební analýza: ČSSD i ODS ztrácejí v Litoměřicích a Lovosicích voliče

18/10 / AKTUALITY / LITOMĚŘICKO - Sociální demokracie pokračuje v odlivu voličů v Litoměřicích a Lovosicích. Ukázaly to již komunální volby 2014 a krajské v roce 2016 to potvrdily. Voliče v těchto městech nezískávají ani občanští demokraté, kteří rovněž oproti předchozím volbám vykazují ztrátu preferencí.


Neporazitelnost Lovosic trvá i po sedmém extraligovém kole, ve kterém Lovci přivítali Zubří

Neporazitelnost Lovosic trvá i po sedmém extraligovém kole, ve kterém Lovci přivítali Zubří

18/10 / AKTUALITY / LOVOSICE - V 7. kole HK FCC Město Lovosice porazilo HC ROBE Zubří 33:30 (19:14). Začátek zápasu přinesl vyrovnané skóre, k prvnímu trháku nasadili domácí v 11.minutě, kdy Bouček zvyšoval na 7:3. Výraznější náskok pak Lovosice dokázaly udržet po celý první poločas.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLitoměřicko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLitoměřicko.cz na Facebooku


Redakce MojeLitoměřicko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516