Projekt pivovaru v Litoměřicích je dokončen. Město stál 2,2 milionu

31. květen 2015 | 21:27
Vizualizace jednoho z návrhů rekonstrukce areálu pivaovaru Kalich v Litoměřicích. Foto: archiv Zdeněk ZabilanskýVizualizace jednoho z návrhů rekonstrukce areálu pivaovaru Kalich v Litoměřicích. Foto: archiv Zdeněk Zabilanský

Litoměřice /EXKLUZIVNĚ/ - Pivovar, hotel, společenské prostory. To mimo jiné vyprojektovala pražská architektonická kancelář. Stará se i o inženýrskou činnost. Pro MojeLitoměřicko.cz uvedla, že město brzy získá i stavební povolení.

Chátrající objekt bývalého pivovaru Kalich v centru Litoměřic, který je ve vlastnictví města již několik let - poté, co byl za miliony korun z městské kasy odkoupen od soukromých vlastníků - již zná své využití.

Architektonická kancelář City Work zastoupená Ing. Arch. MgA Jurajem Sonlajtnerem dodala městu projektovou dokumentaci k získání stavebního povolení. "Městu byl projekt předán, zároveň zajišťujeme inženýrskou činnost," uvedl pro MojeLitoměřicko.cz architekt Sonlajtner.

Na přímý dotaz redakce před třemi týdny starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč (ODS) neodpověděl, tak jako mluvčí města Eva Břeňová. Ta je zaměstnankyní městského úřadu.

ČTĚTE:  Chlupáč podepsal 1,8milionovou smlouvu na projekt pivovaru 2 dny po volbách

Město za projekt zaplatilo podle smlouvy podepsané starostou pouhé dva dny po  loňských komunálních volbách  2 292 950 korun s DPH, a to letos v dubnu.

Projekční firma City Work byla městem oslovena přímo s odkazem na zakázku malého rozsahu - přímé zadání.

Litoměřická radnice pokračuje v původním plánu vybudovat ve zchátralém areálu znovu pivovar, a to i přes část negativních reakcí obyvatel města. Projekt by měl být financován z nějaké evropské dotace.

"Dispoziční uspořádání umožňuje variabilitu a případně změnit využití v objektu," reagoval pro MojeLitoměřicko.cz Juraj Sonlajtner.

ČTĚTE: Litoměřice chtějí dotaci na pivovar. Jourová peníze na hotely a wellness chce zatrhnout

FOTO: Vedení města v čele s ODS prosazuje městský pivovar

Co bude s bývalým litoměřickým pivovarem Kalich? Město představí nápady

ODS zneužívá projekt rekonstrukce pivovaru ke své propagaci

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.43 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Poprask v Terezíně: Snahy odvolat starostku Rožcovou či hrozba trestních oznámení

Poprask v Terezíně: Snahy odvolat starostku Rožcovou či hrozba trestních oznámení

17/1 / AKTUALITY / TEREZÍN - Politická turbulence na terezínské radnici. Po mimořádném zastupitelstvu setrvá i nadále ve funkci starostky Hana Rožcová. Opoziční politik Zdeněk Rous oznámil, že podal na vedení města dvě trestní oznámení.


Raději bych skončil první, reaguje na slova ředitele klubu trenér Lovců Milan Berka

Raději bych skončil první, reaguje na slova ředitele klubu trenér Lovců Milan Berka

16/1 / HK LOVCI / LOVOSICE - Jak vypadá příprava „A“ týmu Lovců na odvetnou část letošní sezóny? Kde všude se Lovci v přípravě představí a jaký je jejich plán na nejbližší týdny si přečtěte v rozhovoru s trenérem Milanem Berkou.


Posouváme svoje cíle, po základní části chceme být nejhůře třetí, říká Vojtěch Srba

Posouváme svoje cíle, po základní části chceme být nejhůře třetí, říká Vojtěch Srba

13/1 / HK LOVCI / LOVOSICE - Reprezentační přestávka je ve své polovině. Lovci už jsou ale zase v plné přípravě na druhou důležitější část sezóny. Jak hodnotí loňskou podzimní část v rozhovoru ředitel klubu Vojtěch Srba?


Dvě významné investice mají schvalovat lovosičtí zastupitelé

Dvě významné investice mají schvalovat lovosičtí zastupitelé

10/1 / AKTUALITY / LOVOSICE - Lovosičtí zastupitelé budou na konci ledna 2017 schvalovat rozpočet města. V letošním roce je plánováno minimálně s dvěmi významnými investicemi.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLitoměřicko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLitoměřicko.cz na Facebooku


Redakce MojeLitoměřicko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516