Projekt pivovaru v Litoměřicích je dokončen. Město stál 2,2 milionu

31. květen 2015 | 21:27
Vizualizace jednoho z návrhů rekonstrukce areálu pivaovaru Kalich v Litoměřicích. Foto: archiv Zdeněk ZabilanskýVizualizace jednoho z návrhů rekonstrukce areálu pivaovaru Kalich v Litoměřicích. Foto: archiv Zdeněk Zabilanský

Litoměřice /EXKLUZIVNĚ/ - Pivovar, hotel, společenské prostory. To mimo jiné vyprojektovala pražská architektonická kancelář. Stará se i o inženýrskou činnost. Pro MojeLitoměřicko.cz uvedla, že město brzy získá i stavební povolení.

Chátrající objekt bývalého pivovaru Kalich v centru Litoměřic, který je ve vlastnictví města již několik let - poté, co byl za miliony korun z městské kasy odkoupen od soukromých vlastníků - již zná své využití.

Architektonická kancelář City Work zastoupená Ing. Arch. MgA Jurajem Sonlajtnerem dodala městu projektovou dokumentaci k získání stavebního povolení. "Městu byl projekt předán, zároveň zajišťujeme inženýrskou činnost," uvedl pro MojeLitoměřicko.cz architekt Sonlajtner.

Na přímý dotaz redakce před třemi týdny starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč (ODS) neodpověděl, tak jako mluvčí města Eva Břeňová. Ta je zaměstnankyní městského úřadu.

ČTĚTE:  Chlupáč podepsal 1,8milionovou smlouvu na projekt pivovaru 2 dny po volbách

Město za projekt zaplatilo podle smlouvy podepsané starostou pouhé dva dny po  loňských komunálních volbách  2 292 950 korun s DPH, a to letos v dubnu.

Projekční firma City Work byla městem oslovena přímo s odkazem na zakázku malého rozsahu - přímé zadání.

Litoměřická radnice pokračuje v původním plánu vybudovat ve zchátralém areálu znovu pivovar, a to i přes část negativních reakcí obyvatel města. Projekt by měl být financován z nějaké evropské dotace.

"Dispoziční uspořádání umožňuje variabilitu a případně změnit využití v objektu," reagoval pro MojeLitoměřicko.cz Juraj Sonlajtner.

ČTĚTE: Litoměřice chtějí dotaci na pivovar. Jourová peníze na hotely a wellness chce zatrhnout

FOTO: Vedení města v čele s ODS prosazuje městský pivovar

Co bude s bývalým litoměřickým pivovarem Kalich? Město představí nápady

ODS zneužívá projekt rekonstrukce pivovaru ke své propagaci

Autor: Radek Pešout

Šéfredaktor serveru SeveročeskýDeník.cz. Vystudoval Fakultu stavební ČVUT v Praze, v médiích pracuje od roku 1997. Po roce 2000 spoluvytvářel odborné mediální weby, věnoval se analýzám, komentářům, rozhovorům. Je autorem několika mediálních studií o rozhlasovém a televizním vysílání se specializací na programování obsahu. V roce 2005 založil web MediaShow.cz. Na konzultačních pozicích pracoval pro mediální skupinu Mafra či TV Barrandov. Působil i ve vydavatelství Vltava-Labe-Press.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.43 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: Václavská pouť 2016 v Lovosicích

OBRAZEM: Václavská pouť 2016 v Lovosicích

28/9 / KULTURA / LOVOSICE - Tradiční Václavská pouť proběhla v Lovosicích ve středu 28. září 2016. I letos lákala stovky lidí.


OBRAZEM: Pěší zóna na Mírovém náměstí v Litoměřicích

OBRAZEM: Pěší zóna na Mírovém náměstí v Litoměřicích

26/9 / AKTUALITY / LITOMĚŘICE - Na jižní straně Mírového náměstí v Litoměřicích je na jeden týden pěší zóna.


Jižní strana Mírového náměstí v Litoměřicích se mění na pěší zónu

Jižní strana Mírového náměstí v Litoměřicích se mění na pěší zónu

23/9 / AKTUALITY / LITOMĚŘICE - Provizorní pěší zóna vznikne od neděle 25. do pátku 30. září 2016 v jižní části - v prostoru od České spořitelny po Michalskou ulici - na Mírovém náměstí v Litoměřicích.


FK Litoměřicko: kanonýr Kacafírek do Příbrami, Kabele se uvedl gólem do sítě Ostravy

FK Litoměřicko: kanonýr Kacafírek do Příbrami, Kabele se uvedl gólem do sítě Ostravy

22/9 / AKTUALITY / Litoměřice - O nečekaný vzruch v českých soutěžích se v pozitivním smyslu starají fotbalisté FK Litoměřicko. Nováček ČFL razantně vstoupil do podzimní sezóny, když si v domácím poháru vyšlápl na prvoligovou Příbram i druholigového lídra Baník Ostrava. Oba týmy postupně vyřadil z MOL Cupu a litoměřické tažení patří k senzacím dosavadního průběhu sezóny.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLitoměřicko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLitoměřicko.cz na Facebooku


Redakce MojeLitoměřicko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516